Коли проводяться закриті торги

Проведення державних закупівель через систему ProZorro – це обов’язкова умова для всіх установ державного зразку. Важливо зазначити, що для участі в торгах, від учасника потребується знайти авторизований електронний майданчик.

Зазвичай, саме на таких майданчиках розміщуються оголошення про проведення тендерних закупівель. Що стосується самої системи Прозорро, то зареєструватися там неможливо. Один з варіантів таких майданчиків – це українська універсальна біржа. Ознайомитися з цим більше детально досить легко, потрібно лише перейти за посиланням tender.uub.com.ua на один з найбільш авторитетних майданчиків.

В яких випадках проводяться закриті торги й чим вони відрізняються

Закритий тип торгів – це один з популярних видів тендерних закупівель. До цієї категорії можна також віднести й такі види закупівель, як:

  • Закритий аукціон;
  • Закритий конкурс;
  • Закритий двоетапний конкурс;
  • Закритий конкурс с обмеженою участю.

Зазвичай, коли мова йде про проведення закритого виду тендерних торгів, замовнику потрібно відправити відповідну інформацію про проведення торгів відібраним виконавцям. Тобто, замовник може самостійно визначити для себе перелік кандидатів. Важливо, щоб всі вони відповідали основним вимогам й виконували свою роботу на законних умовах.

Варто зазначити, що проведення закритих торгів є допустимим у випадках, коли для цього є відповідні причини, а саме:

  • Якщо в конкурсній документації, що відноситься до певного проекту присутня інформація, що є таємною і не повинна піддаватися розголосу;
  • Якщо є певна потреба, згідно якої проводяться торги й вона повинна залишитися таємницею. В таких ситуаціях, відповідна інформація відправляється декільком перевіреним виконавцям;
  • У випадках, коли мова йде про торги, про надання страхових послуг, охорони певних цінностей й тому подібного;
  • Якщо мова йде про відбір певного персоналу, починаючи з водіїв й закінчуючи обслуговуючим персоналом для роботи з судовими приставами.

Якщо мова йде про закриті торги, то їх проведення повинно бути обов’язково обґрунтованим. Тобто, державна установа не має права просто взяти й провести закриті торги, щоб приховувати інформацію про свої витрати. Є лише певні обставини, коли є можливість скористатися цією можливістю й провести тендерні торги закритого типу.